Warsztaty dla kobiet przygotowujące do postępowania sądowego
Niebieska Akademia Warszawska
Doświadczenie przemocy potrafi stać się traumą na całe życie. Gdy osoba pokrzywdzona wreszcie zdecyduje się na walkę o siebie, o szacunek, sprawiedliwość i wchodzi na drogę sądową, zaczyna się zupełnie inny rodzaj przemocy. Policja, prokuratura, sąd. Te wszystkie instytucje powinny dążyć do zadośćuczynienia krzywdzie. Ale, jak wskazują badania i statystyki, w Polsce nadal nie wypełniają one swojej roli, gdy chodzi o przemoc wobec kobiet, przemoc ze względu na płeć i przemoc domową. Postępowanie sądowe jest długie, trudne i męczące i dla poszkodowanej jest kolejnym źródłem stresu, dlatego warto, by kobieta decydująca się na sprawę sądową znała rządzące nim zasady i prawa, by nie dać się zastraszyć i nie zrezygnować.
Dla kogo? Zapraszamy kobiety – mieszkanki Warszawy z doświadczeniem przemocy, w sprawie której toczy się/ma się rozpocząć przed sądem postępowanie.
Gdzie? W siedzibie fundacji Feminoteka przy ul. Mokotowskiej 29a.
Kiedy? Warsztaty będą odbywały się w okresie lipiec – wrzesień, we wtorki w godzinach 17 – 20. Konkretne daty zostaną wyznaczone w zależności od zgłoszeń. Pierwszy planowany termin to wtorek, 5 lipca.
Jak się zgłosić? Bardzo prosimy o wysłanie krótkiej informacji o sobie (czy już korzystała Pani z konsultacji w Feminotece, w jakim postępowaniu bierze Pani/ma zamiar brać udział) na adres e-mail: natalias@feminoteka.pl. Możliwy jest również zapis przez kontakt telefoniczny dzwoniąc na numer 720 908 971 (poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 13 – 17).
Warsztat jest bezpłatny i trwa około 3 godzin.
Dostępne terminy:
- 19 lipca, wtorek, w godzinach 17 – 20
- 2 sierpnia, wtorek, w godzinach 17 – 20
Uwaga! W każdym z tych terminów odbywa się ten sam warsztat.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Źródło: www.feminoteka.pl
Inne z kategorii
Dylematy superwizyjne w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie
12.02.2024
Grażyna Pisarczyk Wokół tematu superwizji narosło wiele mitów. Tymczasem korzystanie z...
czytaj dalej