Protest kobiet w swoim 18. pytaniu do rządu porusza sprawę telefonów zaufania
Aktualności
Szanowna Pani,
mamy coraz poważniejsze obawy czy ministrowie rzetelnie przedstawiają szefowi rządu obraz sytuacji w Polsce oraz realny stan obszarów, za jakie odpowiadają. Nie wiemy czy została Pani poinformowana o opresji i przemocy jakiej poddawane są dzieci w Polsce. Czy wie Pani o przypadkach samookaleczających się dzieci zafascynowanych okrutną grą Niebieski wieloryb" i śledztwie podjętym w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie; o pobiciu przez rówieśników uczennicy gimnazjum w Gdyni czy o innych głośnych incydentach dotyczących przemocy w szkołach? Za tymi zdarzeniami stoją dziesiątki innych, które nie są zgłaszane policji i nigdy nie trafią za pośrednictwem mediów do wiadomości opinii publicznej" – czytamy w najnowszym liście Protestu kobiet, który będzie złożony w KPRM.
Protest kobiet, zwracając się bezpośrednio do szefa rządu podaje m.in. przerażające statystyki dotyczące samobójstw wśród osób do 24 roku życia (ok. 500-600 przypadków rocznie) i przypomina, że każda z tych osób mogłaby zostać uratowana, gdyby w odpowiednim czasie uzyskała pomoc.
Przy tych przerażających danych zwracamy Pani uwagę na to, że jeśli dziecko czy nastolatek przebywa w środowisku zagrożenia, to często nie ma odwagi powiedzieć o tym komuś, kogo zna. Pierwszą – i często jedyną – drogą, jaką wybiera szukając ratunku jest skorzystanie z telefonu zaufania, zapewniającego dzwoniącemu anonimowość. To droga wybierana także przez osoby dorosłe będące ofiarami przemocy lub znajdujące się w kryzysie. Dlaczego? Dlatego, że telefon zaufania przynosi wsparcie, wysłuchanie, a rozmowa ze specjalistą pozwala na znalezienie realnego wyjścia z trudnej życiowej sytuacji. Z tą właśnie sprawą przychodzimy tym razem do Pani" – piszą przedstawicielki Protestu kobiet.
Cały list wraz z 18. pytaniem zostaną odczytane przed KPRM (Al. Ujazdowskie 1/3) w Warszawie 8 czerwca o godz. 12, a następnie złożone w Kancelarii Premiera.
Pytania do rządu" zostały zainicjowane 8 marca 2017 r. jako jeden z elementów demonstracji Blondynki wywołują polityków". Finałem demonstracji była akcja Niebieska linia", w ramach której tysiące osób niosło półkilometrową niebieską wstęgę z ronda Dmowskiego na pl. Konstytucji. Swoje kolejne pytania Protest kobiet zamierza zadawać przed KPRM każdego ósmego dnia miesiąca w południe.
Wszystkie listy i pytania Protestu kobiet znaleźć można tutaj: http://protestkobiet.pl/aktualnosci/nasze-wydarzenia/644-pytania-do-rzadu
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/617444555126691/
Źródło: http://protestkobiet.pl
Inne z kategorii

Świadek w postępowaniu karnym
20.02.2024
Osoby pokrzywdzone przestępstwem często potrzebują wsparcia specjalistycznego,...
czytaj dalej![Nieoczywiste oznaki cierpienia – jak rozpoznać, że dziecko doznaje przemocy? [PODCAST]](/_cache/news/420-290/crop/Copy-of-spotkanie-edukacyjne-Facebook-Post-24.jpg)
Nieoczywiste oznaki cierpienia – jak rozpoznać, że dziecko doznaje przemocy? [PODCAST]
30.06.2024
23.04.2024 o godzinie 18:00 odbył się webinar...
czytaj dalej